ЄЮОФ-2023: Ольга Машанєнкова та Микола Котенко – прапороносці збірної України
23 Липня 2023 Поділитися
ЄЮОФ-2023: Ольга Машанєнкова та Микола Котенко – прапороносці збірної України

Вже сьогодні, 23 липня, 0 21:00 за київським часом на багатофункціональному стадіоні Людські врт у м. Марібор (Словенія) будо урочисто піднято Олімпійський прапор з нагоди відкриття ХVІI літнього Європейського юнацького олімпійського фестивалю. Команди із 48-ми європейських країн урочисто пронесуть прапори своїх держав, серед яких розвиватиметься і прапор України.

Честь бути прапороносцями на цій одній із найвизначніших спортивних подій для молодого покоління цього разу випала легкоатлетці Ользі Машанєнковій та плавцю Миколі Котенку.

16-річна Ольга (учениця Рівненського ліцею «Центр надії») з гордістю прийняла таку пропозицію. ЇЇ батько і тренер Олег Машанєнков з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну став на захист нашої Держави і є взірцем для доньки.

«Я горда з того, що маю почесну місію нести прапор своєї країни на відкритті ЄЮОФ-2023. У цей складний для нашої країни час, дуже хочеться подарувати українцям якнайбільше позитивних емоцій», - говорить юна спортсменка.

Ольга Машанєнкова у своєму юному віці вже має звання «Майстер спорту України». У 2022-му на ХVІ літньому Європейському юнацькому олімпійському фестивалі, що проходив у Банській Бистриці (Словаччина), вона здобула перемогу в бігу на 400 м з бар'єрами.

На тому ж фестивалі чемпіоном серед юнаків став і Микола Котенко (плавання, 200 м батерфляй). Цьогорічний випускник ліцею № 11 (м. Кам’янське, Дніпропетровська обл.) уже в 2023-му повторив свій блискучий виступ і посів перше місце у цій же дисципліні на міжнародних змаганнях «Multinations Youth» (м.Белград, Сербія). На досягнутому юнак, майстер спорту України, зупинятися не збирається.

«Я дуже радий і гордий, що мені довірили нести прапор своєї країни. Намагатимуся у Маріборі повторити свій минулорічний успіх. Слава Україні!» - ділиться емоціями 16-річний Микола Котенко.

Нагадаємо, Україну на змаганнях представлятимуть 55 атлетів, які змагатимуться у семи видах спорту. Церемонію відкриття ЄЮОФ-2023 можна буде переглянути за посиланням.

Медіа