Марія Долгополова: «Юнацькі Олімпійські ігри стали відправною точкою у моїй кар’єрі»
27 Жовтня 2023 Поділитися
Марія Долгополова: «Юнацькі Олімпійські ігри стали відправною точкою у моїй кар’єрі»

Менш як три місяці залишається до старту ІV зимових Юнацьких Олімпійських ігор, які пройдуть 19 січня - 2 лютого 2024 року у Канвондо (Республіка Корея). А поки ми в очікуванні на відкриття нових спортивних талантів, пропонуємо вам згадати виступи українських спортсменів на минулих Іграх.

Марія Долгополова представляла нашу збірну у змаганнях з шорт-треку на І Юнацькій Олімпіаді-2012 і стала срібною призеркою у змішаній естафеті у складі інтернаціональної команди разом зі спортсменами з Китаю та Великої Британії. І хоча відтоді минуло понад десять років, в її кар’єрі після цього були чемпіонати світу, Європи та Кубки світу, вона чудово пам’ятає досвід, який отримала тоді в Інсбруку.

«Важко виділити щось одне, що запам’яталося, було дуже багато емоцій від цієї події. – згадує Марія Долгополова. - Але, мабуть, найяскравіше - це атмосфера. Коли ти в дитинстві сидиш і дивишся Ігри по телевізору, ти мрієш потрапити туди та відчути все це на собі. А тут ти сам проживаєш ці моменти. В Олімпійському селищі тебе оточують сотні спортсменів, всі такі різні й водночас об’єднані однією пристрастю – спортом».Найкращим результатом в індивідуальних змаганнях для юної українки стало 7-ме місце з особистим рекордом на дистанції 500 м.  «Індивідуальні перегони у мене пройшли не дуже добре, я сильно хвилювалася. Але на естафету я зібралася, знала, що не маю права підвести команду і все вийшло. Хоча розуміння того, що у мене є медаль прийшло набагато пізніше, одразу після змагань я не могла в це повірити і не розуміла, мабуть, що сталося».

Марія зізнається, що Юнацькі Олімпійські ігри стали відправною точкою в її кар’єрі: «Тоді я ще була зовсім юна і замислювалася чи пов’язувати своє життя зі спортом. Але після Інсбруку я остаточно обрала спортивний шлях і продовжила розвивати кар’єру спортсменки».Виступ і результати – це, звичайно, важливо, але не менш важливо отримувати задоволення від того, що ти є частиною такого масштабного мультиспортивного форуму, як радить майбутнім учасникам змагань Марія Долгополова. «Юнацькі Олімпійські ігри - це чудова нагода знайти друзів, - каже вона. - Насолоджуватися активностями, які зазвичай готують організатори для спортсменів, і незалежно від спортивного результату, просто отримати якомога більше позитивних емоцій, бо така подія трапляється тільки раз на все життя!».

Медіа