Стали відомі імена переможців конкурсу «Жінки та спорт»
16 Листопада 2023 Поділитися
Стали відомі імена переможців конкурсу «Жінки та спорт»

У вересні поточного року з ініціативи голови Комісії НОК України «Жінки в спорті», призерки Олімпійських ігор з гандболу Лариси Заспи за підтримки президента НОК України, Олімпійського чемпіона Вадима Гутцайта та членів Комісії НОК України «Жінки в спорті» було прийнято рішення про проведення конкурсу та вручення спеціальної нагороди НОК України «Жінки та спорт». Беззаперечно, в українського спорту жіноче обличчя, душа та почерк майстра. Українські атлетки дивують світ своїми досягненнями та рекордами у різних дисциплінах та видах спорту. Сотні тренерів-жінок поколіннями виховують олімпійських чемпіонів та призерів, вкладаючи у свою справу душу та майстерність. А лікарки, менеджерки, науковці, журналістки, викладачки та організаторки створюють цілий світ, в якому підтримуються найкращі спортивні традиції, формується свідомість юних олімпійців, титуловані спортсмени залучаються до суспільних процесів, вирішення важливих питань і виховання нації здорових українців.

Започаткування конкурсу «Жінки та спорт» є заохоченням тих, хто нині представляє олімпійський рух в Україні та докладає зусилля для його розвитку.

Виконавчий комітет НОК України з урахуванням висновків та рекомендацій комісій Національного олімпійського комітету України з нагороджень та «Жінки в спорті» затвердив номінантів для відзначення спеціальною нагородою НОК України – «Жінки та спорт».

Отож, переможцями Конкурсу стали:

  • у номінації «Тренер» – Світлана Саідова, головний тренер штатної команди національної збірної команди України з синхронного плавання, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, заслужений тренер України, її вихованки не раз ставали чемпіонами та призерами найвищих міжнародних змагань, у тому числі Олімпійських ігор;
  • у номінації «Краса та слава» – Ольга Харлан, Олімпійська чемпіонка, шестиразова чемпіонка світу, восьмиразова чемпіонка Європи з фехтування на шаблях, лідер збірної України з фехтування на шаблях, амбасадор Європейського тижня спорту в Україні, яка цього року отримала всесвітню повагу та підтримку, коли на чемпіонаті світу навіть під загрозою дискваліфікації та втрати ліцензії на Олімпіаду-2024 не потисла руку суперниці з країни-агресора, продемонструвавши нескореність та незламність українського народу;
  • у номінації «Антураж» – Оксана Вацеба, заступниця директора комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський фаховий коледж спорту», заступниця голови – відповідальна секретар Відділення НОК України у Львівській області, одна із засновниць Олімпійської Академії України та багаторічний керівник Львівського регіонального відділення Олімпійської Академії України, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, голова Львівської обласної федерації стрибків у воду.

Вітаємо переможців із визнанням заслуг і досягнень! Цінуємо те, що робите! Дякуємо за відданість спорту та олімпійським цінностям! Пишаємося, що ви є представницями олімпійської родини України! Натхнення і сил, успіхів і можливостей вам для досягнення всіх цілей у житті та кар’єрі!

Медіа