Вадим Гутцайт: «Маємо бути сильними і готовими до будь-яких викликів»
08 Грудня 2023 Поділитися
Вадим Гутцайт: «Маємо бути сильними і готовими до будь-яких викликів»

Сьогодні, 8 грудня, Виконком Міжнародного олімпійського комітету ухвалив рішення дозволити російським та білоруським атлетам у нейтральному статусі брати участь в Іграх XXXIII Олімпіади, які відбудуться 26 липня 11 серпня 2024 року у Парижі.

Індивідуальних «нейтральних» атлетів, які пройдуть кваліфікацію, будуть допускати до головного старту чотириріччя згідно з суворими умовами відбору МОК та Міжнародні федерації з олімпійських видів спорту.

«Буквально вчора взяв участь в зустрічі Міжнародного олімпійського комітету з Національними Олімпійськими комітетами країн, де наголосив на незмінній позиції України стосовно недопуску російських та білоруських спортсменів до будь-яких міжнародних змагань, – відзначив президент НОК України Вадим Гутцайт. - Майже рік спільно з країнами-партнерами ми боролися на дипломатичному фронті, щоб це рішення не було ухвалено. Попри всі докладені зусилля, не дивлячись на численні жертви серед військових та цивільного населення, руйнування інфраструктури та окуповані території, наш голос не було почуто.

Не дивлячись на це, ми продовжуємо свою роботу, але боротьбу буде продовжено.

Ми будемо пильно стежити за дотриманням «умов нейтральності» російських та білоруських атлетів, повідомляти МОК та Міжнародні спортивні  федерації про будь-які порушення та зловживання цим статусом.

Маємо бути сильними і готовими до будь-яких викликів».

Медіа