НОК України підбив підсумки роботи за 2023-й та окреслив пріоритети на 2024 рік
14 Грудня 2023 Поділитися
НОК України підбив підсумки роботи за 2023-й та окреслив пріоритети на 2024 рік

Сьогодні, 14 грудня, в режимі відеоконференції під головуванням президента Національного олімпійського комітету України, Олімпійського чемпіона Вадима Гутцайта відбулося засідання ХL Генеральної асамблеї НОК України.

У вітальній промові очільник НОК України зазначив про складні умови та виклики, з урахуванням яких довелося організовувати роботу НОК України, обласних олімпійських осередків та інших суб’єктів олімпійського руху.

«Рік, що минає, був непростим, але насиченим на події та яскраві перемоги українських атлетів. Ми зіштовхнулися з багатьма викликами і проблемами, комунікували й разом шукали виважені рішення. Цей рік ще більше згуртував нас навколо олімпійських цінностей та інтересів нашої спортивної спільноти, держави та суспільства», - наголосив Вадим Гутцайт.

Основні доповіді стосувалися діяльності організації протягом 2023 року та пріоритетних напрямів роботи у 2024 році. Зокрема, президент НОК України Вадим Гутцайт окреслив основні досягнення за всіма напрямами роботи: боротьба за недопущення російських і білоруських спортсменів до міжнародних спортивних змагань, виступи національних збірних команд України на III Європейських іграх, зимовому та літньому Юнацьких Олімпійських фестивалях, підготовка до Олімпіади-2024 та IV зимових Юнацьких Олімпійських ігор, підтримка атлетів та стипендіатів, реалізація проєктів НОК України, підтримка олімпійських осередків, допомога військовим і розвиток партнерства.

Голова Ревізійної комісії НОК України Володимир Ковальов представив на розгляд учасників асамблеї звіт про фінансову діяльність організації. Він зауважив, що зловживань з боку керівництва
не встановлено.

Шляхом голосування учасники Генеральної асамблеї визнали роботу НОК України та його Виконкому протягом 2023 року такою, що відповідає Статуту НОК України та потребам суспільства.

Виконавчий директор НОК України Людмила Панченко озвучила основні пріоритети діяльності організації на наступний рік. Серед них:

- збереження та сприяння розвитку олімпійських цінностей, зокрема взаєморозуміння, рівноправності, поваги, чесної гри та спортивної духовності;

-        сприяння підготовці та участі національної збірної команди України
в  IV зимових Юнацьких Олімпійських іграх Канвондо-2024 (Республіка Корея), Іграх ХХХІІІ Олімпіади 2024 року в м. Париж (Французька Республіка),  XVІІ зимовому Європейському Юнацькому Олімпійському фестивалі 2025, (м. Боржомі-Бакуріані, Грузія), XVIII літньому Європейському Юнацькому Олімпійському фестивалі 2025 у м. Скоп’є (Північна Македонія);

-        продовження роботи щодо протидії участі представників країн-агресорів у міжнародних спортивних змаганнях та міжнародному спортивному русі;

- захист та підтримку атлетів як ключової складової олімпійського руху;

- забезпечення фінансової стійкості НОК України, активізація роботи щодо залучення партнерів, спонсорів та фондів;

- сприяння всеукраїнським федераціям з видів спорту, іншим суб'єктам олімпійського руху щодо підвищення їхньої ефективності, самодостатності та автономності;

- ствердження іміджу України у світовому спортивному русі тощо.

Своєю чергою, заступник виконавчого директора НОК України Наталія Коваленко доповіла про кошторис видатків та доходів за 9 місяців 2023 року і Плану бюджету організації на 2024 рік.

Під час Генеральної асамблеї було також розглянуто й інші актуальні питання: про рішення Виконкому МОК від 8 грудня 2023 року, ротацію членів НОК України, а також про зміни до Статуту НОК України й затвердження Стратегії розвитку НОК України до 2028 року.

Учасники засідання долучилися до обговорення питань порядку денного, висловлювали своє бачення та пропозиції щодо подальшої роботи олімпійської спільноти України, зокрема в частині об’єднання зусиль для недопущення російських і білоруських спортсменів до міжнародних змагань. В цілому всі виступаючі акцентували увагу на досягненнях і хорошій організації роботи.

Медіа