Міжнародна федерація кіберспорту припинила членство федерації кіберcпорту рф в організації
19 Січня 2024 Поділитися
Міжнародна федерація кіберспорту припинила членство федерації кіберcпорту рф в організації

Міжнародна федерація кіберспорту (IESF) розглянула звернення Федерації кіберспорту України (UESF) та задовольнила прохання щодо припинення членства федерації кіберcпорту рф (RESF) в міжнародній організації.

Цьому рішенню передувала тривала і копітка робота першого віцепрезидента Української асоціації електронного футболу, голови Комісії НОК України з кіберспорту Дениса Давидова та операційного директора Федерації кіберспорту України Едуарда Анохіна. Вони підготували та направили до Міжнародної федерації кіберспорту (IESF) низку листів та звернень, провели кілька онлайн-зустрічей із представниками членського комітету та функціонерами IESF для обґрунтування своєї позиції щодо доцільності вжиття обмежувальних заходів по відношенню до федерації кіберспорту росії.

У відповідь листом від 17 січня 2024 року за підписом генерального секретаря IESF було повідомлено про припинення статусу «доброї репутації» федерації кіберпорту рф (RESF) в міжнародній організації до проведення наступної Генеральної Асамблеї IESF, що відбудеться наприкінці 2024 року. Саме тоді всі повноправні члени організації мають ухвалити остаточне рішення про призупинення членства RESF або відновлення її прав.

«Однак відповідно до найкращих практик і міжнародних норм, таких як рекомендації Міжнародного олімпійського комітету (МОК), Олімпійської хартії щодо інклюзивності та недискримінації за ознакою походження і Декларації прав людини ООН, Рада IESF скоригувала рекомендацію Комітету з членства IESF, дозволивши гравцям з усіх країн брати участь у змаганнях на нейтральних умовах, представлених прапором IESF», - йдеться у листі.

Комісія НОК України з кіберспорту та Федерація кіберспорту України продовжать роботу щодо фіксації випадків порушення російськими представниками принципів Олімпійської хартії та комунікуватимуть на цю тему з міжнародною федерацією.

Медіа