IV зимові Юнацькі Олімпійські ігри – відкрито!
19 Січня 2024 Поділитися
IV зимові Юнацькі Олімпійські ігри – відкрито!

Сьогодні, 19 січня, відбулася урочиста церемонія відкриття IV зимових Юнацьких Олімпійських ігор, що цьогоріч проходять в провінції Канвондо (Республіка Корея).

Цікаво, що сама церемонія вперше в історії Юнацьких Олімпійських ігор проходила одночасно у двох кластерах: прибрежному кластері Ігор на знаменитій арені «Каннинський овал» та у гірському – на арені «Йонпхьон Доум».

Таке незвичне відкриття одночасно у двох місцях обумовлене оптимізацією розкладу тренувань та змагань юних спортсменів, адже кластери знаходяться у 2,5 годинах їзди один від одного, а різниця у часі потребує адаптації та гарного відпочинку перед важливими стартами.

На арені Юнацька збірна команда України виглядала стильно та яскраво завдяки екіпіруванню від нового офіційного постачальника форми для олімпійських команд України – компанії «4F». Під оплески трибун атлети з гордістю пронесли синьо-жовтий стяг, який майорів в руках прапороносців нашої збірної - скелетоніста Ярослава Лавренюка та біатлоністки Валерії Шейгас.

В рамках церемонії відкриття традиційно відбулось підняття олімпійського прапора, звучали клятви спортсменів, тренерів та суддів, а також було запалено Олімпійський вогонь.

З вітальним словом до учасників звернулися голова оргкомітету ЮОІ Чхве Чон Гу та президент МОК Томас Бах. Офіційно відкрив юнацьку Олімпіаду президент Республіки Корея Юн Сук Йоль.

«Безмежний всесвіт» – саме така тема цьогорічного відкриття Ігор. У всесвіті для кожного відкриті безмежні можливості і тут збуваються усі мрії. На Олімпійських іграх створений свій власний метавсесвіт, віртуальний простір якого був чудово відображений за допомогою світлової шоу-програми заходу.

Відзначимо, що вже завтра будуть розіграні перші нагороди ЮОІ-2024. Українці стартують одразу в п’яти видах спорту: біатлоні, стрибках на лижах з трампліна, санному спорті, сноубордингу та шорт-треку.

Підтримує юних спортсменів перший віцепрезидент НОК України Олексій Перевезенцев, який у складі української делегації прибув на змагання.

Тож бажаємо нашій збірній вдалих виступів на наймасштабнішому мультиспортивному форумі чотириріччя! Вболіваймо за нашу збірну разом!

Трансляція змагань Юнацької Олімпіади-2024 буде доступною на сайтах: Суспільне.Спорт та Olympics.com.

Photo: OIS/Thomas Lovelock/Wander Roberto

Медіа