Відбулося перше засідання Комісії НОК України «Закордонне українство» у новому складі
27 Лютого 2024 Поділитися
Відбулося перше засідання Комісії НОК України «Закордонне українство» у новому складі

Сьогодні, 27 лютого, у змішаному форматі відбулося перше в поточному році засідання Комісії НОК України «Закордонне українство». Участь у засіданні взяв і президент НОК України Вадим Гутцайт. Він представив присутнім нову очільницю Комісії – Оксану Вацебу.

Пані Оксана має багаторічний досвід роботи у навчальних закладах та органах влади за напрямом спорту та фізичної культури, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, керівник Львівського регіонального відділення Олімпійської академії України, з 1995 року – відповідальна секретар – заступниця голови Відділення НОК України у Львівській області, членкиня правління Львівського обласного товариства «Україна – світ» зі зв’язків із українцями за кордоном, упродовж останніх років була членкинею Комісії НОК України «Закордонне українство». Тепер вона змінила на посаді голови Комісії Василя Карленка, який нещодавно помер.

У вітальній промові Вадим Гутцайт подякував представникам української діаспори, зокрема спортивних організацій, за підтримку України, ЗСУ, українців, які виїхали через війну, та українських спортсменів. Він наголосив, що 2024 рік є олімпійським. І важливо об’єднати зусилля всіх, щоб на Олімпіаді в Парижі не було представників країн-агресорок.

У ході засідання Комісії було обговорено низку актуальних питань. Новопризначена голова Комісії Оксана Вацеба представила на розгляд присутніх план роботи Комісії на поточний рік, а також Стратегію розвитку олімпійського руху в Україні на період до 2028 року.

Крім того, члени Комісії висловили свої думки щодо сприяння НОК України та участі національної збірної команди України в Олімпійських іграх-2024 в питаннях антуражу під час Ігор з боку української діаспори; ознайомились із чинною нормативно-правовою базою, що регулює державну політику в питаннях співпраці з українцями, які проживають за кордоном, а також гуманітарного співробітництва.

Також у межах засідання сформульовано пропозиції щодо затвердження кандидатур номінантів 2024 року для вшанування в рамках «Зали слави» Українського музею спорту (США). Окремо було винесено на розгляд питання щодо доцільності та можливості проведення в умовах війни Всесвітніх Ігор українців.

За результатами розгляду питань порядку денного буде підготовлено конкретні пропозиції, які передадуть на розгляд керівництва та членів НОК України.

 

Медіа