НОК України, Мінмолодьспорту, Національна платформа доброчесності спорту та Федерація бадмінтону України налагоджують співробітництво задля протистояння маніпуляціям у спорту
15 Березня 2024 Поділитися
НОК України, Мінмолодьспорту, Національна платформа доброчесності спорту та Федерація бадмінтону України налагоджують співробітництво задля протистояння маніпуляціям у спорту

Сьогодні, 15 березня, в Олімпійському домі відбулася зустріч членів Національної платформи доброчесності спорту із представниками Федерації бадмінтону України та обласних федерацій щодо протидії маніпулюванням у спорті.

Участь у заході взяв і президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт. Він наголосив, що спорт вищих досягнень – це представлення України в світі. І НОК України разом із Мінмолодьспорту, національними федераціями з різних видів спорту та спортивними організаціями робить послідовні кроки для того, аби розвивати чесний спорт.

Секретар міжвідомчої робочої групи «Національна платформа доброчесності спорту» Наталія Радчук презентувала учасникам заходу основні тенденції та проблематику питання маніпулювання спортивними змаганнями  у міжнародному масштабі. Зокрема, відповідно до світової статистики, майже 20% спортсменів та представників сфери хоч раз стикалися з пропозиціями взяти участь у маніпулюваннях.

Разом із цим 10 років тому була ухвалена Маколінська конвенція, яку Україна ратифікувала у 2016 році. У цьому документі представлено основних стейкхолдерів та форми їх взаємодії для протидії маніпулюванням у спорті.

Заступник голови міжвідомчої робочої групи «Національна платформа доброчесності спорту», перший віцепрезидент НОК України Олексій Перевезенцев розповів про діяльність МОК та НОК України за напрямом запобігання маніпулюванням спортивними змаганнями. При цьому він зазначив, що Федерація бадмінтону України є прогресивною національною федерацією, яка впроваджує нові практики, зокрема й щодо порушеного на заході питання.

Представниця Федерації бадмінтону України Олеся Ніколенко підтвердила зацікавленість федерації у поширенні серед спортсменів інформації про доброчесність у спорті, ознаки та ризики маніпулювання, а також рішення федерації щодо протидії маніпуляціям у цьому виді спорту.

Після обговорення питань порядку денного учасники заходу домовились про подальшу співпрацю та проведення спільних дій. При цьому значну увагу планується спрямувати на інформаційно-освітні заходи для молодого покоління бадмінтоністів.

Медіа