Спільна заява НОК України та Мінмолодьспорту щодо вбивства росіянами мами української атлетки Світлани Малькової
22 Березня 2024 Поділитися
Спільна заява НОК України та Мінмолодьспорту щодо вбивства росіянами мами української атлетки Світлани Малькової

Національний олімпійський комітет України та Міністерство молоді та спорту України висловлюють найщиріші співчуття Світлані Мальковій у звʼязку із загибеллю її мами – Олени Сиванич, внаслідок російського ракетного обстрілу цивільних обʼєктів мирного Миколаєва.

Попри втрату мами, героїчна членкиня національної збірної команди України зі стрибків на батуті Світлана Малькова продовжує брати участь у Кубку світу у німецькому Котбусі, який має статус ліцензійних змагань до Олімпійських ігор–2024.

У цих змаганнях беруть участь і представники країн-терористок. НОК України та Мінмолодьспорт 7 березня 2024 р. звернулись до МОК та Міжнародної федерації гімнастики, а також 14 березня 2024 р. до Федерації гімнастики Німеччини, аби відсторонити представників рф та рб від участі у даних змаганнях навіть у нейтральному статусі. Мова йде про Кирила Козлова, Даніла Казимова, Анжелу Бладцеву, Яну Лебедєву та Івана Литвиновича, які безпосередньо підтримують розвʼязану росією війну в Україні.

Попри звернення української сторони, цих спортсменів допустили до участі у Кубку світу в німецькому Котбусі. При таких обставинах Світлані Мальковій доводиться виходити на один майданчик зі спортсменами, які підтримують війну та, фактично, підтримують вбивство її матері.

Відома соціологічна теорія «пʼяти рукостискань» доводить, що російські спортсмени, які беруть участь у зазначених змаганнях, буквально за кілька рукостискань повʼязані із російськими воєнними злочинцями, які безпосередньо ухвалювали рішення про обстріл та здійснювали пуск ракети, яка вбила маму української спортсменки.

Ми вчергове наголошуємо, що спортсмени із російським чи білоруським громадянством, які відверто не засудили агресію рф проти України, є агентами гібридного впливу.

Враховуючи нинішню ситуацію, ми вважаємо, що навіть відсутність публічної позиції щодо війни в Україні є недостатнім критерієм для отримання статусу нейтрального індивідуального атлета (AIN) громадянами росії та білорусі, які мають намір брати участь у міжнародних спортивних заходах. Наявність громадянства — це символ згоди між державою та громадянином, що накладає взаємні права та обовʼязки.

Ми вкотре закликаємо відсторонити спортсменів, які мають російське чи білоруське громадянство, від участі у будь-яких міжнародних змаганнях, у тому числі від участі в Олімпійських іграх, у будь-якому статусі.

Вадим Гутцайт,                                                              Матвій Бідний,

Президент                                                                     В.о. Мінстра молоді та

НОК України                                                                  спорту України

Медіа