Україна вимагає від МОК реагування на порушення під час Vicenza Bionde-2024 рекомендацій про участь «нейтральних» спортсменів
01 Травня 2024 Поділитися
Україна вимагає від МОК реагування на порушення під час Vicenza Bionde-2024 рекомендацій про участь «нейтральних» спортсменів

Президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт, т.в.о. Міністра молоді та спорту України Матвій Бідний та президент Федерації велосипедного спорту України Андрій Грівко підписали спільний лист, адресований керівництву МОК та Федерації велосипедного спорту Італії, з вимогою провести розслідування щодо інциденту, що стався 28 квітня поточного року під час проведення шосейної велогонки Vicenza Bionde-2024.

Зокрема, мова йде про російського спортсмена Віктора Бугаєнка, допущеного до зазначених змагань у «нейтральному» статусі. При цьому організатори грубо порушили рекомендації МОК, коли під час церемонії нагородження переможців відкрито включили державний гімн країни-агресорки.

Відповідно, українська сторона вимагає провести розслідування даного факту та вжити всіх необхідних заходів для недопущення подібних інцидентів.

При цьому вкотре акцентовано увагу на позиції України щодо недопущення російських та білоруських спортсменів до міжнародних змагань, зокрема й кваліфікаційних турнірів на Олімпіаду-2024, а також необхідності посилення контролю за дотриманням міжнародними федераціями та організаторами міжнародних змагань рекомендацій Міжнародного олімпійського комітету щодо нейтрального статусу спортсменів з РФ та РБ.

Медіа