Україна закликає МОК застосувати санкції до Михайла Маміашвілі
24 Травня 2024 Поділитися
Україна закликає МОК застосувати санкції до Михайла Маміашвілі

Президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт, т.в.о. Міністра молоді та спорту України Матвій Бідний та президент Асоціації спортивної боротьби України Юрій Копитко надіслали спільного листа Міжнародному олімпійському комітету (МОК) та Міжнародній федерації боротьби (UWW). Вони наголосили на тому, що російські спортсмени не можуть бути нейтральними, адже рф використовує спорт як інструмент своєї державної політики.

Президент Федерації спортивної боротьби росії Михайло Маміашвілі дозволив собі неприпустимі висловлювання на адресу українців і запропонував, щоб російські спортсмени приїхали на Олімпійські ігри в Париж на танках. Такі заяви суперечать Олімпійській Хартії і сприяють розпалюванню міжнаціональної ворожнечі.

Україна закликає МОК запровадити персональні дисциплінарні санкції проти М. Маміашвілі, зокрема розглянути питання про позбавлення його посад у Міжнародній федерації боротьби.

НОК України разом з Міністерством молоді та спорту України продовжує боротьбу проти участі спортсменів з рф та рб у будь-якому статусі, навіть нейтральному, допоки триває військова агресія проти України.

Медіа