Україна вчергове закликає МОК позбавити російських та білоруських борців ліцензій на Олімпійські ігри
12 Червня 2024 Поділитися
Україна вчергове закликає МОК позбавити російських та білоруських борців ліцензій на Олімпійські ігри

Президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт, т.в.о. Міністра молоді та спорту України Матвій Бідний та президент Асоціації спортивної боротьби України Юрій Копитко надіслали спільного листа Міжнародному олімпійському комітету у зв’язку з кваліфікацією на Париж-2024 представників Російської Федерації і Білорусі, які відкрито підтримують воєнні дії проти України.

Федерація спортивної боротьби Росії назвала спортсменів, які візьмуть участь у Літніх Олімпійських іграх 2024 року. Звертаємо увагу, що вказані спортсмени підтримують війну в Україні, політику російського диктатора та не відповідають достатнім критеріям, для отримання статусу індивідуального нейтрального атлета (AIN).

Зокрема, це Дінара Кудаєва, Наталія Малишева, Ольга Хорошавцева та Ірина Курачкіна.

Титулована російська борчиня Дінара Кудаєва опублікувала допис про смерть свого батька, який загинув на війні проти України та закликала вшанувати окупанта як “героя”.
Цей допис підримали  ще двоє  російських борчинь - Ольга  Хорошавцева та Наталія Малищева, які вподобали публікацію. Ольга Хорошавцева також залишила коментар зі словами підтримки під дописом Кудаєвої.

https://x.com/Ukrsportbase/status/1793220066730770457
https://youtu.be/t-_QNEV-NAo?si=wnchEHa1cw6fxktN

Ірина Курачкіна, яка претендує на статус індивідуального нейтрального атлета (AIN), здобула ліцензію на участь в Олімпійських іграх. Однак у 2023 році Курачкіна брала участь у пропагандистських заходах разом із Віктором Лукашенком, сином президента Білорусі. Віктор Лукашенко був підданий санкціям з боку Канади, ЄС, США, Австралії, Нової Зеландії та Великобританії за підтримку російської агресії.

Підписанти просять взяти до уваги дану інформацію та забезпечити запобігання участі російських та білоруських спортсменів, що є членами військових організацій або прихильниками війни проти України, в Олімпійських іграх.

Наголошуємо, що вся російська та білоруська спортивна спільнота  є інструментом державної політики країн-агресорів, і спортсмени із російським та білоруським громадянством не можуть відповідати достатнім критеріям для набуття статусу індивідуального нейтрального атлета (AIN). Це підриває основи міжнародного спортивного співтовариства та ставить під сумнів справедливість та неупередженість у спортивних змаганнях.

Непохитною залишається й позиція України: доки російські війська з підтримкою уряду білорусі продовжують вести свою жорстоку війну проти українського народу, необхідно запровадити заборону на участь російських та білоруських спортсменів у будь-яких міжнародних змаганнях у будь-якому статусі.

 

Медіа