Про зимовий ЄЮОФ2023-ВенеціяXVI зимовий Європейський юнацький олімпійський фестиваль відбудеться з 21 по 28 січня 2023 року. Впродовж 8 днів змагань кращі молоді спортсмени Старого світу змагатимуться на території Італії – Фріулі-Венеція-Джулія, а також у сусідніх країнах Австрії – Шпітталь та Словенії – Планіка.

Вже 4 листопада  цього року  буде запалено Олімпійський вогонь зимового ЄЮОФ-2023. Подорож цього символу олімпізму розпочнеться з Риму, відвідуючи різні італійські міста до прибуття у Трієст.

 

В рамках програми ЄЮОФ спортсмени з 48 країн Європи віком від14 до 17 років змагатимуться у 12 видах спорту: гірськолижний спорт, біатлон, лижні гонки, керлінг, фігурне катання на ковзанах, фрістайл (слоупстайл, біг-ейр, скі крос), хокей з шайбою, лижне двоєборство, шорт трек, стрибки на лижах з трампліну, сноубординг, лижний альпінізм (скі-альпінізм). На ЄЮОФ 2023 вперше відбудуться змагання з фріскі слоупстайлу та біг-ейру, скікросу та лижного альпінізму.

 

Планується, що українська збірна буде представлена у 9 видах спорту, а саме гірськолижний спорт, біатлон, лижні гонки, фігурне катання на ковзанах, фрістайл (слоупстайл, біг-ейр), лижне двоєборство, шорт-трек, стрибки на лижах з трампліну, сноубординг (паралельний слалом гігант, сноубордкрос). 

 

Спортсмени демонструватимуть свої вміння на  12 спортивних майданчиках, зосереджених у 3 географічних зонах, так званих кластерах: Карніа, Тарвізіо та  Пянкавалло. Сдід відзначити, що спортивні об’єкти всередині кожного кластеру знаходяться у радіусі 25-30 км.