Про ігри

Емблема

Емблема Сочі-2014 – блакитно-білий напис sochi2014.ru із розташованими під ним п'ятьма кольоровими кільцями – традиційним символом світового Олімпійського руху. Це перший в історії «цифровий» олімпійський логотип, який водночас є веб-адресою діючого сайта.

Талісмани

За підсумками виборів, що завершилися в прямому ефірі шоу «Талісманія. Сочі 2014. Фінал» на Першому каналі (Росія), талісманами Олімпійських Ігор у Сочі стали: Заєць, Білий ведмедик і Леопард. Віддати свій голос на підтримку вподобаного кандидата можна було кількома способами: відправивши коротке повідомлення або зателефонувавши на безкоштовну гарячу лінію. Членами журі було прийнято рішення, що кандидати, що увійшли до трійки лідерів голосування, а це – Білий ведмедик, Зайчик і Леопард, стануть талісманами XXII зимових Олімпійських ігор.

Девіз

«Ворота в майбутнє». Він символізує інноваційний характер Ігор-2014, які стануть новою сторінкою в розвитку світового олімпізму та зимового спорту.

Олімпійська монета

З 2011 по 2013 року буде випущено 46 видів пам'ятних та інвестиційних монет із золота, срібла і кольорових металів. Передбачається, що їх загальна кількість складе 36,7 млн. штук. Вперше до Ігор в країні буде введена в обіг монета номіналом 25 рублів, на якій зображена емблема Ігор на фоні гір.

Олімпійська марка

Перші поштові марки, присвячені майбутнім Олімпійським іграм у Сочі, надійшли 15 березня у продаж на території Росії. Презентація та церемонія пам'ятного гасіння поштового блоку з маркою «Сочі - столиця ХХІІ Олімпійських зимових ігор 2014 року» пройшла у форматі прямого телемосту на двох майданчиках в Москві й Сочі.

На представленому поштовому блоці зображені офіційна емблема Ігор на тлі засніжених схилів гір Красної Поляни і стилізований факел зі стрічками, пофарбованими в олімпійські кольори. Тираж склав 120 000 штук і буде поширюватися через поштові відділення по всій Росії.

Олімпійський факел
 Смолоскип розроблений російською командою дизайнерів-інженерів під керівництвом Володимира Пирожкова та Андрія Водяника. Олімпійський і паралімпійський факели ідентичні за формою й розміром, але виконані в різних кольорах. Олімпійський - в традиційному для російського спорту червоному, Паралімпійський - в небесно-блакитному. Концепція факела заснована на поєднанні традицій та сучасності. У представленому смолоскипі вгадується перо Жар-Птиці, знайомої з дитинства кожному жителю Росії по казках.